Školský poriadok

• ŠKOLSKÝ PORIADOK
    Materská škola Hrnčiarska 1 v Košiciach

Školský poriadok materskej školy vydáva riaditeľka Materskej školy Hrnčiarskej 1 v Košiciach. Je vypracovaný v zmysle § 153 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školsky zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky MŠ SR č. 308/2009 Z. z., zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, pracovného poriadku pre pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov a ostatných zamestnancov materskej školy s prihiadnutím na špecifické podmienky Materskej školy na Hrnčiarskej 1 v Košiciach.
    OBSAH

1. Článok I
    Úvodné ustanovenia

2. Článok II
    Výkon práv a povinnosti detí a ich zákonných zástupcov v materskej škole, pravidlá vzájomných vzťahov a vzťahov s pedagogickými zamestnancami, odbornými zamestnancami a ďalšími zamestnancami materskej školy
    1. Dieťa má právo na
    2. Povinnosti dieťaťa
    3. Zákonný zástupca dieťaťa má právo
    4. Zákonný zástupca dieťaťa je povinný

3. Článok III
    Prevádzka a vnútorný režim materskej školy
    1. Prijímanie detí
    2. Prerušenie dochádzky dieťaťa do materskej školy
    3. Predčasné skončenie predprimárneho vzdelávania, ak nejde o povinné predprimárne vzdelávanie
    4. Výchova a vzdelávanie detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ďalej ako „ŠVVP“)
    5. Konzultačné hodiny
    6. Úradné hodiny pre verejnosť
    8. Preberanie detí
    9. Organizácia v šatni, umyvárni a jedálni materskej školy
    10. Organizácia a realizácia pobytu vonku
    11. Organizácia v čase odpočinku
    12. Organizácia ostatných aktivít a ďalších doplnkových činností
    13. Poskytovanie pedagogickej praxe
    14. Prevádzka materskej školy, jej prerušenie alebo obmedzenie

4. Článok IV
     Podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí a ich ochrany pred sociálno-patologickými javmi, diskrimináciou alebo násilím

5. Článok V
    Podmienky zaobchádzania s majetkom materskej školy

6. Článok VI
    Záverečné ustanovenie

Školský poriadok Materskej školy Hrnčiarskej 1 v Košiciach sa nachádza  v riaditeľni materskej školy a na vyžiadanie je  prístupný verejnosti.  Je preukázateľným spôsobom prerokovaný so zamestnancami Materskej školy  Hrnčiarskej 1 v Košiciach. O jeho vydaní boli preukazateľným spôsobom  informovaný zákonní zástupcovia detí – prostredníctvom triednych aktívov.